21. Uč se od těch nejlepších, a nemusí to být hned u Paradžika

(studoval jsem hru na kontrabas, kde je B. Paradžik jeden z top hráčů. Pokud vám klasická hudba moc neříká a vyznáte se ve fotbale, pak si místo jména Paradžik dosaďte Messi, pokud jste víc přes IT, pak si dosaďtě Steve Jobs, pokud jste přes marketing, pak je pro vás pravé jméno Ogilvy).

 

Stejně jako je důležité si uvědomit, na jaké jste úrovni (viz. teze č. 8), je také důležité si uvědomit, kdo vám může pomoct se dostat na další level.

A to bude někdo, kdo se zabývá a pomáhá lidem na vašem levelu. Mluví slovníkem kterému budete rozumět a bude po vás chtít věci které jsou adekvátní tomu, čeho jste schopni a budete se zlepšovat.

Čas od času je inspirující mít konzultaci u někoho, kdo je daleko před vámi. Ovšem pro každodenní práci by vám měl být učitelem někdo, pro koho je práce s lidmi na vaší úrovni denním chlebem. I když to není velmistr svého oboru, může vám dát více, než ti velmistři.

To že je někdo výborný ve svém oboru také ještě nemusí znamenat, že je (i když by třeba moc chtěl) schopen vám ve studiu či vývoji nějak pomoci.

Zpět na obsah

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *