13. Cvič co ti nejde. A udělej si z toho ctnost.

Samozřejmě, že bychom se měli primárně zabývat tím, co nám nejde. Jenže to je těžké a tak se rádi zabýváme něčím, co nám přirozeně jde. To je relativně snadné a navíc vlastně i zábavné.

V takovém případě se však vůbec neposouváme k našemu cíli. Abychom se mu přibližovali, je třeba překonávat překážky a věnovat svou energii tomu, co nám dělá problém. A tím, že překážku překonáme a problém odstraníme, jsme našemu cíli zas o něco blíže.

Na každé cestě všech lidí je množství překážek. Ne všichni se k nim však staví čelem a místo aby se s nimi poprali, tak je obcházejí, či ještě hůře ignorují. Když si s něčím už opravdu nebudete vědět rady a třeba i budete chtít to zabalit, tak si řekněte: “Ano je to těžký a málokdo to dokáže, ale já jo!”

Navíc, pokud je na cestě opravdu těžká překážka, určitě před ní nestojíte sami. Pokud takovéto překážky budete překonávat, pole vašich konkurentů se bude s každou zmenšovat. Potom, po 5- 10 letech se rozhlédnete a řeknete si: “sakra, kde jsou všichni ti, se kterýma jsem byl na startu?”

Cvič co ti nejde. A udělej si z toho ctnost.

Zpět na obsah

1978910_702591996451270_809073286_n

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *